Najnowsza interwencja Uważam Rze

Świat

Styczen. W katastrofie wloskiego statku zginely 32 osoby.

Wydarzenia roku na świecie

Daniel Orzechowski

Styczeń

Włoski statek wycieczkowy „Costa Concordia" rozbił się o skały. Zginęły 32 osoby, a ponad 20 uznano za zaginione.

Luty

Amerykańska diwa Whitney Houston zmarła w swoim pokoju w Beverly Hilton wskutek przypadkowego utonięcia. Houston miała 48 lat.

Marzec

Rosjanie wybrali głowę państwa. Bezapelacyjnie wygrał Władimir Putin, uzyskując ponad 60 proc. głosów. Kadencja prezydenta trwa w Rosji sześć lat.

Kwiecień

Ruszył proces Andersa Breivika, sprawcy zamachu bombowego w stolicy Norwegii oraz masakry na wyspie Utoya. Łącznie zginęło wówczas 77 osób. Breivik został skazany na 21 lat więzienia.

Maj

Socjalista Francois Hollande został zaprzysiężony na prezydenta Francji po przekazaniu władzy w Pałacu Elizejskim przez dotychczasowego, szefa państwa Nicolasa Sarkozy'ego.

Czerwiec

Były prezydent Egiptu Hosni Mubarak został skazany na dożywocie za współudział w zabójstwie około 900 osób protestujących podczas antyreżimowych demonstracji w styczniu 2011 r.

Lipiec

Rozpoczęły się XXX Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Miasto gościło olimpiadę po raz trzeci. Złoty medal do Polski przywiózł m.in. Tomasz Majewski.

Sierpień

Trzy członkinie rosyjskiej grupy Pussy Riot, która w moskiewskim soborze Chrystusa Zbawiciela wykonała antyputinowską piosenkę, zostały skazane na dwa lata pozbawienia wolności za „chuligaństwo motywowane nienawiścią religijną".

Wrzesień

Archiwa Narodowe USA opublikowały kilka tysięcy stron dokumentów dotyczących mordu polskich oficerów dokonanego przez NKWD w Katyniu  w 1940 r.

Październik

Felix Baumgartner skoczył ze stratosfery ze spadochronem (z wysokości około 39 km). Pobił przy tym cztery rekordy.

Podczas swobodnego spadania pokonał m.in. prędkość dźwięku.

Listopad

Urzędujący prezydent USA Barack Obama wygrał wybory prezydenckie, pokonując republikanina Mitta Romneya.

Grudzień

Masakra w amerykańskiej szkole podstawowej Sandy Hook w Newtown. 20-letni zamachowiec Adam Lanza zastrzelił 27 osób, w tym aż 20 uczniów.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE