Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Ilustracja Kamila Kaminska

Prawo Twaina

Aleksander Piński

Co czeka nas w roku 2013?

Ministerstwo Edukacji wpadnie na przewrotny pomysł, który rozwiąże problem bezrobocia. Ma to nastąpić poprzez zaostrzenie kryteriów zdania matury. – Chodzi o to, by co najmniej podwoić liczbę tych, którzy nie zdadzą egzaminu dojrzałości. Ktoś przecież musi zakładać firmy i zatrudniać tych, którzy skończą studia – będzie argumentowała minister.

Sierpień

Komisarz UE ds. dobra zwierząt wystosuje apel w obronie kur. – To niehumanitarne, żeby kury całe życie musiały oglądać tylko jedno podwórko. Od 2014 r. każda kura powinna przynajmniej dwa razy w roku wyjechać na wakacje, w tym jedne zagraniczne – będzie postulowała komisarz. I doda, że przygotowuje projekt ustawy, który nakazuje, by opiekujący się kurami mieli co najmniej wykształcenie średnie. Z badań zamówionych przez komisję będzie bowiem wynikać, że kontakt z rolnikami tylko po podstawówce źle wpływał na rozwój intelektualny ptaków.

Dojdzie do kolejnej już podwyżki podatku VAT. Premier Donald Tusk będzie tłumaczył, że rząd zabiera pieniądze obywatelom, bo chce się do nich zbliżyć. – Byśmy byli jak rodzina. Jak żona, której oddajesz całą pensję, i zostawiasz sobie tylko na piwo i papierosy – wytłumaczy dziennikarzom.

Wrzesień

Po kolejnym Dniu bez Samochodu, zorganizowanym przez władze polskich miast dla obywateli, ci zaproponują Dzień bez Pensji dla Urzędników. Obliczy się, że zapobiegnie to bezsensownej śmierci 10 tys. drzew, z których wyprodukowany byłby papier do druku banknotów.

Popularny dodatek do tygodnika „Polityka" będzie wydawany jako kwartalnik pod nazwą „Niezbędnik Ćwierćinteligenta". Jak ogłosi redakcja, przeczytanie czterech „Niezbędników..." będzie uprawniać do tytułowania się mianem „inteligenta »Polityki«".

Październik

Po aferze z marihuaną pies piosenkarki Kory będzie zamieszany w kolejny skandal. Tym razem prokuratura zdobędzie dowody, że na oczach dzieci, w czasie ich wycieczki do zoo, misie koala przekazywały sobie środki odurzające w liściach eukaliptusa. Miś, który będzie podawał liść, zostanie oskarżony o dystrybucję; ten, który będzie odbierał, tylko o posiadanie.

Z okazji Dnia Nauczyciela politycy wygłoszą krótkie przemówienia w jednej z warszawskich szkół. Premier Donald Tusk przestrzeże przed narkotykami i powie, że po jednym skręcie jedyna możliwa droga to rynsztok. Prezydent Bronisław Komorowski upomni dzieci, żeby pilnie uczyły się ortografii, bo jeśli jako dorośli będą robiły kompromitujące błędy, to nikt nie będzie ich traktował poważnie i nie zdobędą szerszego zaufania u ludzi. Wreszcie ministra sportu Joanna Mucha powie dziewczynom, by nie próbowały robić kariery na urodzie, bo w żadnej poważnej dziedzinie życia to się nie udaje.

Listopad

Branża funeralna zaniepokoi się malejącym popytem na ich usługi i zaapeluje do rządu, by nie pozwolił tej w 100 proc. polskiej gałęzi gospodarki upaść i by aktywnie stymulował popyt.

„Tribute to Zbigniew Hołdys" – to będzie tytuł nowej płyty Zbigniewa Hołdysa.

Grudzień

Premier Donald Tusk zabierze głos w sprawie kryzysu polskiego szkolnictwa. – Faktycznie, nie wykształca ono kreatywności. Gdy szukaliśmy kreatywnego księgowego do ukrycia polskiego zadłużenia, znaleźliśmy go dopiero w Londynie – powie premier, patrząc na ministra finansów Jacka Rostowskiego.

1 2
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE