Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

Gadżety

Paweł Gadaczek

Nie ma nic praktyczniejszego niż pralka, zwłaszcza w okresie karnawału. Whirlpool AWOE 9142 to właśnie nowa pralka z linii Carisma wykorzystująca technologię Szósty Zmysł Kolory.

Dzięki temu ubrania zachowują dobrą jakość i żywe kolory. Urządzenie oferuje system Spray Rinse, dzięki któremu woda zostaje idealnie rozprowadzona w bębnie, sprawiając, że proces płukania jest bardziej efektywny. Rozwiązanie to ma pozwolić na zaoszczędzenie nawet do 20 proc. wody.Lenovo X1 Carbon Touch –około 4475 zł

Pierwsze informacje o nowym produkcie Lenovo pojawiły się już jakiś czas temu, i to na stronie internetowej firmy. Teraz Lenovo już oficjalnie zapowiedziało nadejście odświeżonej wersji ultrabooka ThinkPad X1 Carbon, czyli X1 Carbon Touch. Najważniejszą różnicą w stosunku do poprzednika będzie przede wszystkim ekran dotykowy. No i system operacyjny Windows 8. Podobnie jak w poprzedniku w urządzeniu znajdziemy 14-calowy ekran, działający w rozdzielczości 1600 x 900 pikseli. Według Lenovo lltrabook ma działać na baterii około ośmiu godzin. Wprowadzenie ekranu dotykowego spowodowało niewielkie zwiększenie grubości urządzenia – do prawie 3 cm oraz wagę produktu, z 1,36 do 1,54 kg. Urządzenie miało trafić do sklepów jeszcze przed sylwestrem.

Yamaha PDX-B11 —599 zł

Yamaha PDX-B11 to ciekawe przenośne głośniki do smartfonów. Zostały one umieszczone w wytrzymałej ośmiokątnej obudowie z chromowaną maskownicą. Silikonowe osłony przycisków chronią urządzenie przed przedostawaniem się kurzu do wnętrza obudowy. Do przesyłania strumieniowego dźwięku wykorzystano moduł Bluetooth, dzięki temu nie potrzeba żadnych kabelków do słuchania muzyki. Yamaha PDX-B11 ma także gniazdo mini jack, które zapewnia drogą przewodową pracę z mobilnymi urządzeniami. Yamaha PDX-B11 dostępna jest w jednym z czterech kolorów: czarnym, pomarańczowym, niebieskim i szarym.

Samsung Galaxy Grand –zapowiedź

Samsung najwyraźniej nie ma najmniejszej ochoty na utratę pierwszego miejsca wśród producentów smartfonów. Niedawno zapowiedziany Samsung Galaxy Grand ma być łakomym kąskiem dla tych, których nie stać na najdroższe urządzenia mobilne Samsunga. Urządzenie ma pięciocalowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 800 x 480, dwurdzeniowy procesor 1.2 GHz, 1 GB pamięci RAM, aparat główny o matrycy 8 Mpix, kamerkę przednią o rodzielczości 2 Mpix. Poza tym 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o 64 GB za pomocą karty microSD. Smartfon będzie działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.1.2 z samsungową nakładką interfejsu użytkownika TouchWiz. Na razie nieznana jest ani cena, ani data premiery urządzenia.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?