Najnowsza interwencja Uważam Rze

Nie chcę wysokich podatków!

Pan red. Zdziarski w artykule „Zauroczeni prezesem" nawiązując do mojej osoby, sformułował stwierdzenia, które zasadniczo wypaczyły sens mojej wypowiedzi.

Szanowna Redakcjo!

Część prawdy zawsze jest kłamstwem, w tym przypadku dezinformuje czytelników, można by nawet żartobliwie powiedzieć, że pan Zdziarski straszy Żyżyńskim. Nigdy nie mówiłem, że jestem zwolennikiem wysokich podatków, aczkolwiek twierdziłem, że bogaci powinni płacić wysoki podatek, ale zawsze dodaję, że biedni powinni płacić wyraźnie niższe podatki, to by sprzyjało zwiększeniu popytu, zatem lepszej koniunkturze, a średnia klasa, jak i bogaci powinni mieć do dyspozycji ulgi w określonych sytuacjach obniżające ich realne obciążenie. I oczywiście jestem zwolennikiem znacznego obniżenia VAT. Oto moje sprostowania, które się w tekście nie znalazły: ... 50 proc., ale mając do dyspozycji ulgi umożliwiające nawet znaczne obniżenie podatku za określone zachowania ekonomiczne i ponoszenie określonych wydatków udokumentowanych rachunkami. Jestem za przywróceniem ulg, jakie już kiedyś mieliśmy i które zostały zniesione przez niekompetentnego ministra finansów. Rachunki redukowałyby znaczną część szarej strefy, a w efekcie wpływy podatkowe by wzrosły. Oraz: ... dużo płacę na rzecz dobra publicznego, powszechnego. – To też jest bardzo ważne, bo zrozumienie pojęcia „dobra publicznego", pro publico bono, jak mówili Rzymianie. Poza tym warto umiejętnie stosować język polski. Z Zytą połączyło mnie nie uczucie do Jarosława Kaczyńskiego, a szacunek, który mu się należy, i troska o Polskę, której teraz bardzo brakuje w sferze realnej polityki.

Pozdrawiam, Jerzy Żyżyński

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO