Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Mowa nienawiści

Rafał Otoka-Frąckiewicz

Monika Olejnik rozpoczęła na Facebooku publikację pamiętników Jarosława Kaczyńskiego. „13 grudnia. Smutna rocznica. Znów mnie nie internowali".

Znana ze skromności dziennikarka przemilczała jednocześnie swoje własne wspomnienia: „13 grudnia! Cóż za radosna rocznica. To właśnie wtedy wywalono z pracy wszystkich wrogów ludu i mogłam zacząć tworzyć zręby niezależnych mediów. Stokrotne dzięki, panie generale".

Okres przedświąteczny obrodził w obietnice cudów. Dwóch większych chamów z okolic progu wyborczego zadeklarowało zerwanie z prostactwem i nietolerancją światopoglądową. Społeczeństwo ponownie nie dorosło do sytuacji. Bydlęta mówiące ludzkim głosem przyciągnęły przed warszawską Zachętę coś około 200 widzów. To, lekko licząc, pięć razy mniej niż otwarcie Biedronki w Pcimiu Dolnym.

W  święta mam partnerów do rozmowy w domu. To są moje psy" – zdradził swoje świąteczne obyczaje Andrzej Halicki. Nie ma to jak pogadać z kimś na swoim poziomie.

Człowiek dojrzały, zawodnik doświadczony potrafi stanąć na wysokości zadania. Stanąć i stać! Więc tu też proszę mi problemów z erekcją nie wmawiać" – oświadczył Tomasz Lis. Sądząc po ilości zdjęć JarKacza rozwieszonych w gabinecie naczelnego „Newsweeka", nie ma wątpliwości, że podnieca się głównie na widok szefa PiS. Co na to Hanka?

Stadion Narodowy, na którego stworzenie wydano miliardy złotych, przynosi miliony strat. Głowiącym się nad rozwikłaniem tego problemu specjalistom polecam skontaktowanie się z twórcami Jarmarku Europa. Bez dotacji, projektów rządowych, Euro 2012 i zbędnej propagandy, wykorzystując zrujnowany Stadion Dziesięciolecia, osiągali przychody przekraczające 12 mld zł rocznie. Z błyszczącego wciąż jeszcze nowością Narodowego wyciągną pewnie ze dwa razy tyle, i to niezależnie od tego, czy dach będzie działał, czy nie.

Rzygamy Smoleńskiem i tym konusem pojeba..., który zaprowadziłby nas z szabelką na Rosję, szkoda, że on też nie leciał tym samolotem, jednego poje... byłoby mniej..." – wyznała na Facebooku niejaka Marta Kurtyka, a myśl tę rekomendowała osobiście światu posłanka PO Ligia Krajewska. Pani posłanko Ligio Krajewsko, ma pani całkowitą rację. Czas wykrzyczeć wreszcie prawdę, którą dusicie w sobie od dwóch lat: Smoleńsk to był akt obrony przed mową nienawiści.

A krucjata przeciw mowie nienawiści przybiera na sile i staje się coraz bardziej groteskowa. Najgłośniej gardłują ci sami ludzie, którzy nie widzą nic złego w rozkradaniu państwa, mordach politycznych i galopującej biedzie. To im nie spędza snu z powiek. Dopiero kiedy ktoś dosadnie opisze ich działania, napinają się niczym osiedlowy bandzior złapany za rękę na kolejnym włamie.

Przyszliśmy tu dziś zaprotestować stanowczo przeciwko tymczasowemu aresztowaniu pana, który rzucił żarówką z farbą w kierunku bohomazu na Jasnej Górze". To twarde zdanie padło z ust posła Ruchu Palikota Armanda Ryfińskiego. Wtórował mu antyklerykalny ksiądz Roman Kotliński. Jak jutro okaże się, że Mona Lisa przedstawia jakąś świętą, pojadą podpalić Luwr?

Skoro już przy żarówkach jesteśmy, to czy pamiętacie wielką akcję ekologów, którzy swego czasu udowadniali, że wypełnione po brzegi rtęcią i elektroniką żarówki energooszczędne są bardziej ekologiczne od klasycznych szklanych baniek? Wraże matce naturze środowiska twierdziły wtedy, że ekolodzy są opłacani przez producentów „eco" żarówek. Była to oczywista potwarz. Podobnie jak twierdzenia, że przedświąteczna akcja „Nie kupuj żywego karpia" finansowana była przez producentów płatów z karpia, których produkty polecane były w finale tej jakże wzruszającej kampanii na rzecz zdrowia psychicznego ryb.

Sytuacja demograficzna kraju wymaga, by postawić na imigrację; trzeba też podnieść jakość edukacji" – uważa były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Zważywszy na to, że wyedukowani Polacy masowo wybierają emigrację i tam mnożą się jak króliki, zdanie to ma swój sens i drugie dno, spod którego ciągle ktoś stuka.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy