Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Polska gazowym mocarstwem?

Niezależna agencja wywiadowcza Stratfor w swoim raporcie (w którym opublikowała perspektywy rozwoju dla poszczególnych regionów świata w kontekście zasobów gazu łupkowego), podała, że Polska ma zająć kluczowe miejsce na geopolitycznej mapie świata.

Sprawę potwierdzają zagraniczni komentatorzy. „Jeżeli Polska rzeczywiście ma takie zasoby gazu, o jakich mówi, to ma szansę stać się na mapie graczem, który sam będzie o sobie decydował i stanie się jednym z najważniejszych państw średniej ligi w tym stuleciu" – pisze Robert D. Kaplan, amerykański dziennikarz.

Zdaniem analityków ze Stratfor, gaz łupkowy, który wkrótce stanie się realną alternatywą dla ropy i gazu ziemnego, będzie odgrywał jedną z głównych ról w kształtowaniu polityki w kolejnych dekadach.

Dzięki niemu Polska wraz z USA, Australią i Kanadą (które również znalazły się w raporcie za sprawą swoich złóż gazu łupkowego) staną się, jak mówi Kaplan, „energetycznymi mocarstwami".

—do

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO