Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Żadnego przynudzania

Jolanta Gajda-Zadworna

Pogawędka z Marylą Rodowicz

Czy to prawda, że w sylwestrową noc wykona pani własną wersję koreańskiego hitu „Gangnam Style"?

Właśnie tym utworem chciałabym pożegnać stary rok z publicznością zgromadzoną na wrocławskim rynku i z telewidzami, którzy „Sylwestra z Dwójką" będą oglądać w domu.

Popłynie pani w modnym nurcie?

Trudno nie zauważać megahitu ostatnich miesięcy, poza tym jest to tak zabawne, a wykonanie tego przeze mnie będzie jeszcze zabawniejsze. Oczywiście nie będę śpiewać po koreańsku, tego się nie podjęłam, ale zamierzam zatańczyć pod oryginalny playback.

A co usłyszymy w pani wykonaniu?

Sylwestrowy koncert przygotowywany jest pod hasłem „60 przebojów na 60 lat TVP".

Będę mieć dwa lub trzy wyjścia. Pierwsze ma symbolizować lata 70., bo niestety już wtedy śpiewałam i miałam sporo przebojów – pojawiły się wówczas m.in. „Małgośka", „Diabeł i raj". Teraz te utwory są na nowo opracowywane. W drugim wejściu może pojawi się „Niech żyje bal" lub „Ale to już było".

Usłyszymy coś nowego?

W sylwestra trzeba śpiewać hity, nie jest to pora na premiery czy wykonywanie melancholijnych kawałków. W taką noc nie może być żadnego przynudzania, tylko zabawa.

Dlatego zaplanowałam niespodzianki w rodzaju „Gangnam Style".

Lubi pani eksperymentować ze scenicznym wizerunkiem. Czy na tę okazję szykuje się coś fajerwerkowego?

Mogę jedynie zdradzić, że – w nawiązaniu do mody lat 70. – zdecydowałyśmy się ze stylistką na spodnie dzwony. Ale kreacji będzie kilka i może ukręcimy jakiś performansik.

Zdarzało się pani nie występować w czasie sylwestra?

Owszem, spędzałam wtedy czas z przyjaciółmi, najchętniej w Zakopanem. Bardzo lubię to miejsce, zwłaszcza zimą, kiedy pada śnieg, jeżdżą sanie z dzwoneczkami, a górale śpiewają. Ale wolę sylwestra na scenie.

Czego będzie pani życzyć o północy sobie i innym?

Wszystkim – pomyślności, a sobie, by rok 2013 nie był gorszy od mijającego, bo koncertowo i płytowo dużo się u mnie działo. I oby tak pozostało.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej