Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

NIK skontroluje koncesję OLT

Zgodnie z informacjami, do których dotarło „Uważam Rze", Najwyższa Izba Kontroli rozpocznie badanie procesu przyznawania przez Urząd Lotnictwa Cywilnego koncesji na przewozy lotnicze.

Na celowniku jest między innymi proces wydania pozytywnej decyzji dla linii OLT Express Poland, której właścicielem była oszukańcza piramida finansowa Amber Gold. – Doraźna kontrola NIK w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego rozpocznie się w styczniu 2013 r. – potwierdza nasze informacje biuro prasowe izby.

Według naszych informatorów do NIK napłynęły informacje mogące świadczyć o dużych nieprawidłowościach w procesie koncesyjnym. W tym przypadku cała procedura, na którą urząd ma trzy miesiące, miała zająć zaledwie kilka godzin. Co więcej, została formalnie podjęta, zanim wniosek ze strony linii lotniczych został oficjalnie zarejestrowany w biurze podawczym ULC.

Biuro prasowe urzędu potwierdza w przesłanym nam e-mailu, że w sprawie OLT decyzje zapadły bardzo szybko. Urząd tłumaczy jednak, że było to działanie prawidłowe. „Właściwy organ wydający koncesje podejmuje decyzję w sprawie złożonego wniosku jak najszybciej" – czytamy w przesłanym redakcji e-mailu.

—kg

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO