Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

Multimedia

Krzysztof Jóźwiak

Firma Asus połączyła ze sobą zewnętrzny napęd optyczny ze stacją dokującą, wyposażoną w całą gamę różnego rodzaju portów.

Asus VariDrive

– zapowiedź

Firma Asus połączyła ze sobą zewnętrzny napęd optyczny ze stacją dokującą, wyposażoną w całą gamę różnego rodzaju portów. To bardzo przydatne rozwiązanie dla posiadaczy komputerów mobilnych, które z jakichś powodów nie wyposażono w napęd optyczny. VariDrive, bo taką nazwę nosi urządzenie, posiada napęd combo 8x Super-Multi DVD. Świetnie sprawdzi się także jako wielofunkcyjna stacja dokująca. Znajdziemy w niej cztery porty USB 3.0 oraz port LAN Gigabit Ethernet. Dodatkowo dzięki gniazdom D-Sub oraz HDMI możemy podłączyć do naszego laptopa zewnętrzny monitor lub inne urządzenie cyfrowe. Asus zadbał także o poręczność VariDrive – grubość obudowy to jedynie 15 mm, a waga 452 g.  Na razie nieznana jest ani cena, ani data premiery urządzenia.

Kingston Wi-Drive

– około 670 zł

Wiele tańszych smartfonów i tabletów nie posiada slotu na kartę pamięci, co znacznie ogranicza multimedialne właściwości tych urządzeń. Użytkownicy nie mają możliwości gromadzenia na nich plików o większej objętości. W sukurs idzie im firma Kingston, która wypuściła na rynek kieszonkowy dysk Wi-Drive o pojemność 128 GB. Urządzenie przeznaczone jest dla użytkowników mobilnych urządzeń działających na systemach iOS oraz Android. Dysk potrafi komunikować się bezprzewodowo z trzema urządzeniami zewnętrznymi jednocześnie. Oczywiście można go także podłączyć bezpośrednio do komputera za pośrednictwem złącza USB. Wi-Drive jest zasilany z wbudowanego akumulatorka wystarczającego na około cztery godziny ciągłej pracy, dzięki czemu jest w pełni mobilny. Urządzenie można także kupić w wersji o pojemności 32 i 64 GB.

NTT 611

– 700 zł

NTT 611 to nowy, 10-calowy tablet w ofercie NTT System. Urządzenie jest przeznaczone dla użytkowników, którzy oczekują dużej mocy obliczeniowej, wysokiej jakości obrazu oraz mocnej baterii, która pozwoli na długi czas pracy bez konieczności doładowywania. Urządzenie wyposażone jest w dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9 taktowany z częstotliwością 1,5 GHz, dwurdzeniowy układ graficzny Dual ARM Mali 400 MHz, 1 GB pamięci RAM oraz dotykowy, 10-calowy ekran LCD typu IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Jak na prawdziwie multimedialną jednostkę przystało, tablet posiada dwie kamery, moduł Bluetooth 4.0 i gniazdo Mini-HDMI, dzięki któremu można podłączyć go do monitora lub odbiornika telewizyjnego obsługującego obraz Full HD 1080p. Gniazdo kart microSD zapewnia możliwość rozszerzenia pamięci urządzenia do 32 GB (standardowa pamięć wewnętrzna to 8 GB). 10-calowy tablet o grubości 10,5 mm waży około 670 g.

iD4mobile iD-MuZG

– 149 zł

Prowadzenie samochodu i rozmowa przez telefon wzajemnie się wykluczają. Przynajmniej tak mówią przepisy drogowe. Niekoniecznie jednak podczas jazdy nasz smartfon musi pozostawać bezczynny. Na rynku pojawił się przenośny adapter Bluetooth iD4mobile iD-

-MuZG, czyli Muzyczny Zestaw Głośnomówiący. Urządzenie umożliwia wykonywanie rozmów w trybie głośnomówiącym i odtwarzanie muzyki pochodzącej z urządzeń mobilnych bezpośrednio poprzez głośniki samochodowe. A wszystko to bez zbędnych kabelków, bowiem iD-MuZG wykorzystuje interfejs bezprzewodowy. Wbudowana bateria pozwala na osiem–dziewięć godzin pracy bez konieczności stałego podłączenia do samochodowego gniazda zapalniczki. Adapter może być także użyteczny w domowym zaciszu – przy jego pomocy możemy przesłać bezprzewodowo dźwięk do domowego zestawu audio lub głośników komputerowych.

LG GA7900 i GA6400

– cena nieznana

Największe na świecie targi elektroniki użytkowej CES 2013 ruszają już za kilka dni w Las Vegas. Jak co roku podczas tej imprezy czołowi producenci multimediów zaprezentują swoje najnowsze produkty. LG Electronics zapowiedział między innymi premierę nowej serii telewizorów z funkcją Google TV. Modele oznaczone symbolami GA7900 i GA6400, dostępne w różnych rozmiarach, mają oferować intuicyjną obsługę oraz ciekawe wzornictwo. Dwurdzeniowy procesor, zapewni płynne przeglądanie stron internetowych oraz szybką strumieniową transmisję wideo. Większa moc obliczeniowa procesora przełoży się także na lepszą jakość obrazu. Warto wspomnieć także o polaryzacyjnej technologii CINEMA 3D, która dostarczy efekty 3D bez męczącego migotania. Zoptymalizowany pulpit Smart Home to wygodny dostęp m.in. do serwisu YouTube  i wypożyczalni VoD. Najnowsze telewizory LG w łatwy sposób będzie można zamienić w platformę do gier, bez konieczności korzystania z konsoli. Umożliwi to zainstalowana przez producenta aplikacja OnLive, oferująca błyskawiczny dostęp do setek gier wideo.

Poprzednia
1 2

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe