Najnowsza interwencja Uważam Rze

Mikołaj czy Gwiazdor?

Witam! Może to trochę późno, bo sprawa dotyczy świąt Bożego Narodzenia, ale dopiero niedawno przeczytałam uwagę czytelnika z Poznania na temat Gwiazdora vel św. Mikołaja.

Mam w rodzinie Wielkopolanina i przyznaję rację ww. czytelnikowi – do mojego szwagra też przychodził Gwiazdor, podczas gdy do nas – pochodzenia lwowskiego – św. Mikołaj.

Natomiast pamiętam z dzieciństwa Dziadka Mroza, niewątpliwy wytwór konkurencyjny propagandy komunistycznej, który nawiedzał dzieci w wersji świeckiej. I to należy postrzegać jako „systemowe działanie komunistów", którzy chcieli nim zastąpić i św. Mikołaja, i Gwiazdora.

Pozdrawiam Redakcję i czytelników

Anna Samocka, Wrocław

Do i od redakcji, redakcja@uwazamrze.pl

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej