Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Janusz Kamiński – nominowany za „Lincolna”!

W czwartek 10 stycznia poznaliśmy nominowanych do tegorocznych Oscarów. Najwięcej nominacji, bo aż 12, m.in. w kategoriach najlepszy film, reżyser, aktor pierwszo- i drugoplanowy, uzyskał „Lincoln" Stevena Spielberga.

Jedną z nich – za zdjęcia do filmu – otrzymał Janusz Kamiński. Ulubiony operator amerykańskiego reżysera ma duże szanse na nagrodę Akademii Filmowej już po raz trzeci. Ma bowiem na swym koncie dwie statuetki za „Listę Schindlera" (1993) oraz „Szeregowca Ryana" (1998, oczywiście oba filmy w reżyserii Spielberga).

O Oscara będzie walczyć z pozostałymi nominowanymi w tej kategorii („Życie Pi 3D", „Django", „Anna Karenina", „Skyfall"). Gala rozdania nagród i ogłoszenie zwycięzców – 24 lutego.

—an

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy

Wojciech Romański

W smoczym kręgu