Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Wszystkie role wybieram świadomie

Bogna Lift

Pogawędka z Magdaleną Boczarską

Nie miała pani oporów, by w wieku 34 lat zagrać babcię?

Rola w filmie Kasi Rosłaniec „Bejbi Blues" z aktorskiego punktu widzenia była prawdziwą perłą. Jestem na takim zawodowym etapie, że interesują i fascynują mnie wyzwania. A niejednoznaczna postać matki głównej bohaterki miała w sobie dokładnie taki potencjał. I dawała wiele możliwości interpretacji. Nie miałam więc absolutnie żadnych oporów, by ją przyjąć.

Stała się pani popularna dzięki dekoracyjnym postaciom w filmach Andrzeja Saramonowicza, ale to „Różyczka" Jana Kidawy-Błońskiego przyniosła aktorską nagrodę na festiwalu w Gdyni. Które z tych ról są dla pani cenniejsze?

Z nagrodami jest tak, że trzeba o nich zapomnieć równie szybko, jak szybko się je otrzymało. Rzadko kiedy coś zmieniają. Osobiście wolę dzielić filmy na te, które wniosły coś istotnego w moje życie. Myśląc o roli, zastanawiam się, czy coś we mnie obudziła, czy coś w środku drgnęło. Najgorsze, co można zrobić, to żyć tak zwanym sukcesem. Dla mnie istotne jest wszystko, co pozwala mi się cały czas rozwijać i iść do przodu. Nie wolno stać w miejscu. Nie ukrywam, że „Różyczka" jest dla mnie szalenie istotnym filmem, ale wszystkie role, które gram, są moim świadomym wyborem. Nic przypadkowego, jeśli o nie chodzi, nie spotyka mnie na mojej drodze. A to, jak dana rola wpłynie na dalsze losy, jest zawsze wielką niewiadomą. Nie da się tego przewidzieć.

Podobno pojawi się pani w drugim sezonie „Lekarzy" – serialu, który okazał się w TVN hitem. Kim jest grana przez panią postać i czy zostanie z widzami na dłużej?

Pojawiam się pod koniec drugiej serii w dość mocnym uderzeniu. Chirurg naczyniowy Olga Rojek namiesza w losach głównych bohaterów. Na pewno nie będzie z nią łatwo. Jeśli chodzi o kontynuację mojej postaci w kolejnym, trzecim sezonie, mogę zdradzić, że są już takie plany.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?