Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

Panasonic RP-BTGS10

Gadżety prosto z Las Vegas

Krzysztof Jóźwiak

Japoński producent stworzył słuchawki bezprzewodowe Bluetooth, w których wykorzystał technologie stosowane dotychczas jedynie w najnowocześniejszych wojskowych systemach łączności.

Panasonic RP-BTGS10 – zapowiedź

Jednak to nie brak kabelków świadczy o innowacyjności urządzenia, ale fakt, że słuchawki transmitują dźwięk do naszego mózgu poprzez kości. Przesyłają one wibracje przez czaszkę kolejno do: kosteczek słuchowych, ślimaka i nerwu słuchowego. Uszy pozostają odsłonięte, co umożliwia nam odbieranie bodźców zewnętrznych. Do masowej sprzedaży słuchawki RP-BTGS10 trafią jesienią bieżącego roku. Dostępne będą w różnych wariantach kolorystycznych.

Cena produktu nie jest jeszcze znana.

Liliputian Nectar – ok. 950 zł

Dość problemów z ładowaniem swojego smartfona lub tabletu w czasie podróży. Dzięki zmyślnemu gadżetowi o nazwie Nectar przez wiele dni będziemy mogli obyć się bez ładowarki. Nectar to niewielkie urządzenie, do którego wkłada się wymienne naboje, zasilane izobutanem (znanym np. z zapalniczek). Jeden nabój wystarcza na 10 ładowań, czyli na jakieś dwa tygodnie. Co ciekawe, sprzęt możemy bezpiecznie używać na pokładzie samolotu.

Każdy nabój kosztuje 10 dol., a sam Nectar – 299 dol. Urządzenie jeszcze w tym roku ma być dostępne w Stanach Zjednoczonych, kiedy trafi na rynek europejski – na razie nie wiadomo.

Parrot Flower Power – zapowiedź

To jeden z ciekawszych gadżetów zaprezentowanych podczas targów CES 2013 r. Ucieszy szczególnie osoby notorycznie, zapominające podlać kwiatki lub inne rośliny hodowane w domu. Flower Power to nadajnik, który umieszczamy w doniczce,

a zainstalowane w nim bezprzewodowe czujniki mierzą wilgoć, temperaturę, ilość światła oraz stan gleby, przesyłając zebrane informacje do urządzenia mobilnego. Aplikacja posiada także w swojej bibliotece dane o ponad 6 tys. roślin, dzięki czemu w łatwy sposób możemy sprawdzić, jak hodować naszą ulubioną roślinę. Flower Power trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Hapilabs HAPIfork – ok. 300 zł

Kultura slow food staje się coraz popularniejsza. Podobnie jak smartfony. Francuzi z Hapilabs wpadli na pomysł, jak zintegrować oba te trendy. Naszpikowali elektroniką zwykły widelec – wszystko po to, aby pomóc nam zdrowo się odżywiać. HAPIfork monitoruje za pomocą elektronicznych czujników szybkość, z jaką zjadamy posiłki. Gdy jemy za szybko, informuje nas o tym, błyskając i delikatnie wibrując. Urządzenie rejestruje każdy kęs, który spożywamy, a zebrane dane zapisuje w smartfonie, z którym komunikuje się za pomocą Bluetootha. Coś w sam raz dla osób próbujących zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Inteligentny widelec dostępny będzie na rynku za kilka miesięcy, cena to około 100 dol.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość