Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Sejm przeciw homomałżeństwom

Wszystkie trzy projekty ustaw o związkach partnerskich, autorstwa Ruchu Palikota, SLD, a nawet ten zgłoszony przez Platformę Obywatelską, zostały odrzucone przez Sejm już w pierwszym czytaniu.

Przed głosowaniem doszło do sporu między Donaldem Tuskiem a Jarosławem Gowinem. Minister sprawiedliwości powiedział z mównicy sejmowej, że projekty są sprzeczne z konstytucją.

W odpowiedzi premier stwierdził, że to prywatne zdanie ministra – nie stanowisko rządu. Zaapelował też do posłów, aby „umożliwili Sejmowi i komisji w spokoju pracę nad takimi rozwiązaniami prawnymi, które uczynią życie wszystkich Polaków, w tym homoseksualistów, życiem godniejszym".

—kg

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Edyta Żyła

Doradzą i przeszkolą

Znaczna część unijnych pieniędzy trafia do doradców, którzy pomagają zakładać firmy lub je rozwijać. Przedsiębiorcy mogą więc liczyć na bezpłatne szkolenia, wsparcie doświadczonych mentorów albo pomoc w przygotowaniu strategii marketingowej