Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Nie żyje żołnierz GROM

Joanna Demcio

W czasie zatrzymania grupy terrorystów w Afganistanie zginął żołnierz GROM-u, kpt. Krzysztof Woźniak, kilku jego kolegów zostało rannych. Pierwsze strzały padły, gdy żołnierze jednostki specjalnej wkraczali do budynku, w którym ukrywali się rebelianci. Terrorystów udało się jednak zatrzymać.

Polski wywiad wojskowy ustalił, że w jednej z miejscowości prowincji Ghazni znajdowali się terroryści na czele z Abdulem Rahmanem –  jednym z najbardziej poszukiwanych przywódców talibów. Tam też GROM-owcy wkroczyli wraz z funkcjonariuszami afgańskich służb bezpieczeństwa.

Nocną akcję zabezpieczali żołnierze z polskiego kontyngentu oraz śmigłowce. Gdy zbliżali się do celu, zostali ostrzelani i zaatakowani granatami. Natychmiast zostały wezwane śmigłowce ewakuacji medycznej. Kpt. Woźniaka przetransportowano do szpitala w Ghazni, jednak nie udało się uratować mu życia. To pierwszy żołnierz Wojsk Specjalnych, który zginął w Afganistanie.

Kpt. Krzysztof Woźniak miał 36 lat, zostawił żonę i trójkę dzieci. Był doświadczonym żołnierzem, służył w wojsku już od 17 lat. To był jego czwarty wyjazd do Afganistanu.

Komandosi ze Zgrupowania Wojsk Specjalnych od początku tego roku przeprowadzili kilka udanych akcji, w czasie których zatrzymano kilkunastu rebeliantów. Na początku stycznia polscy komandosi zatrzymali Mullę Saeeda Rahmana – organizatora zamachów na żołnierzy koalicji i porwań dla okupu.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy