Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Kim Dotcom uwielbia swoja zone Mone, z ktora ma piecioro dzieci

Kariera hakera

Tomasz Teluk

Genialny innowator czy notoryczny przestępca? Ostatni bojownik o wolność internetu czy cwaniak żyjący z cudzej kreatywności? Kim naprawdę jest Kim Dotcom?

Przeciwnicy Dotcoma widzą w nim hochsztaplera i przestępcę, zwolennicy – twórcę nowych rozwiązań, dzięki którym multimedialne treści mogą być bardziej przystępne. Konsumenci narzekają na horrendalne ceny muzyki i filmów dyktowane przez koncerny. Liczą, że dzięki takiej sprzedaży, która wyeliminuje pośredników (organizacje typu ZAiKS zarabiające na egzekwowaniu praw autorskich), ceny znacznie spadną.

Obecnie z tantiem autora za byle jaką piosenkę mogą żyć jego wnuki. Jeśli to się nie skończy, już niedługo w autobusie dostaniemy karę nie za brak biletu, lecz za nielegalne udostępnienie sąsiadowi książki bez praw do wypożyczania.

1 2 3
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość