Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Porażka Palikota – Nowicka zostaje

Joanna Demcio

Wanda Nowicka pozostaje na stanowisku wicemarszałka Sejmu. Za jej odwołaniem było zaledwie 45 posłów, 245 było przeciw.

Posłowie PiS w ogóle nie brali udziału w głosowaniu. To prestiżowa porażka Janusza Palikota, który chciał wymienić ją na Annę Grodzką.

– Pojedziecie do swoich wyborców i będziecie musieli się tłumaczyć, dlaczego byliście za nagrodami dla Prezydium Sejmu. Sprawa jest tym gorsza, że nagrody te próbowano ukryć – mówił przed głosowaniem Janusz Palikot. – Uszanujcie zasadę samostanowienia polskich klubów. Mam nadzieję, że przez ostatnie 20 lat czegoś się nauczyliśmy – dodał z sejmowej mównicy.

Na miejsce Nowickiej Ruch Palikota zaproponował kandydaturę Anny Grodzkiej. Jednak sama posłanka głosowała przeciwko odwołaniu swojej partyjnej koleżanki. Z kolei za odwołaniem Nowickiej – jako jedyna z Platformy Obywatelskiej – była Ewa Kopacz. Po głosowaniu przepraszała ją, mówiąc, że doszło do pomyłki.

Ruch Palikota złożył wniosek o odwołanie  Wandy Nowickiej ze stanowiska wicemarszałka po tym, jak przyjęła nagrodę za 2012 r. w wysokości 40 tys. zł. Takie nagrody dostali wszyscy wicemarszałkowie oraz – o 5 tys. wyższą – marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Pod naciskiem mediów zadeklarowali jednak przekazanie nagród na cele społeczne. Wanda Nowicka deklaruje, że nie ma zamiaru rezygnować ani ze stanowiska, ani ze współpracy z klubem.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe