Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Trójkąt szwajcarski

Stanislas Balcerac

Pasjonujemy się tajlandzkimi operacjami Grodzkiej, podczas gdy inne duże europejskie kraje zajmują się szwajcarskimi operacjami bankowymi swoich obywateli.

Niemcy i Francja weszły w posiadanie list szwajcarskich kont bankowych i działają zdecydowanie w celu odzyskania należnych podatków od sum schowanych w Szwajcarii. Dodatkowe dochody budżetu są liczone w miliardach euro. Polska jest partnerem Niemiec i Francji w tzw. trójkącie weimarskim. Także my moglibyśmy się zająć tym tematem, ale widać, że polski budżet dodatkowych pieniędzy nie potrzebuje. Jesteśmy przecież drugim Katarem.

Francja już udostępniła Grecji listę 2 tys. szwajcarskich kont bankowych, co wywołało panikę wśród greckich elit. Czy istnieje też polska lista ? Tylko Peter Vogel, zwany „kasjerem lewicy", upychał minimum 20 mln dolarów rocznie w Szwajcarii. Właściciele kont żyją sobie spokojnie, z małymi wyjątkami. Pewnemu celebrycie wyparował z konta milion dolarów, a były wiceprezydent Warszawy poleciał za pół miliona dolarów łapówek zaparkowanych w Szwajcarii.

Niektórzy padają ofiarą trójkąta bermudzkiego. Aleksander Kwaśniewski, który ułaskawił Petera Vogla, powiedział niedawno, że on żadnego konta za granicą nie ma.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?