Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Nagroda św. Maksymiliana Kolbego dla dziennikarza „Uważam Rze”

Nasz redakcyjny kolega Tomasz Krzyżak został tegorocznym laureatem nagrody św. Maksymiliana M. Kolbego, przyznawanej przez Związek Gmin Kolbiańskich.

Uroczyste wręczenie nagrody nastąpiło w Bazylice Mniejszej w Niepokalanowie w niedzielę 17 lutego. Tego dnia minęła dokładnie 72. rocznica aresztowania ojca Maksymiliana przez gestapo.

Nagroda przyznawana jest osobom szczególnie zaangażowanym w popularyzację dokonań św. Maksymiliana Marii Kolbego. Tomasz Krzyżak jest autorem bogato ilustrowanej biografii świętego „Kolbe. Historia życia św. Maksymiliana". Książka została nagrodzona Feniksem 2012 w kategorii edytorstwo na XVIII Targach Wydawców Katolickich w Warszawie.

W 2010 r. w archiwum klasztoru w Niepokalanowie Tomasz Krzyżak odnalazł film z 1938 r., w którym występuje święty. Z kolei w roku 2011 był autorem wystawy poświęconej męczennikowi z Auschwitz, którą prezentowano m.in. w polskim parlamencie z okazji 70. rocznicy śmierci założyciela Niepokalanowa. Wystawa została przetłumaczona m.in. na język białoruski. Krzyżak jest również autorem książki o pobycie Jana Pawła II w Niepokalanowie oraz wielu artykułów poświęconych ojcu Kolbemu oraz jego dziełu.

Nagrody św. Maksymiliana M. Kolbego przyznawane są od 2008 r. Związek Gmin Kolbiańskich tworzą gminy, z którymi związany był św. Maksymilian M. Kolbe: Pabianice, Zduńska Wola, Teresin oraz Oświęcim.

—kg

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy