Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Roman Giertych i Grzegorz Napieralski z zonami

I po balu!

Daniel Orzechowski

Wyjątkowość tego balu to przede wszystkim środowisko, które zbiera się tu każdego roku, środowisko, które nie tylko relacjonuje bieżące wydarzenia, ale i niejako kształtuje nasze poglądy" – mówiła aktorka Ewa Błaszczyk, dziękując zebranym za przybycie na 15. charytatywny Bal Dziennikarzy, który odbył się w ubiegłym tygodniu w Auli Politechniki Warszawskiej.

Jest to jedno z największych dorocznych wydarzeń show-biznesu. Uroczystość zaszczycili zarówno przedstawiciele mediów, jak i ludzie ze świata kultury, polityki i biznesu, m.in. Grzegorz Napieralski, Paweł Graś, Roman Giertych, Jacek Rostowski, Andrzej Halicki, Wojciech Olejniczak, Zbigniew Niemczycki, Monika Olejnik, Grażyna Torbicka i Kamil Durczok. Dochód z imprezy przeznaczono na rzecz świetlic środowiskowych i terapeutycznych dla dzieci i młodzieży. „W Polsce działają tysiące takich świetlic. Dla wielu dzieci są one jedyną namiastką domu, oazą spokoju, miejscem spotkania życzliwych ludzi. Świetlice mieszczą się najczęściej w zaniedbanych pomieszczeniach i brakuje tam wszystkiego: przyborów szkolnych, książek, telewizorów, komputerów, właściwego ogrzewania. Chcemy im pomóc" – mówiła Iwona Maruszak, prezes zarządu Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy. A w tym roku pod młotek poszły m.in. za 1500 zł kombinezon startowy Patryka Szczerbińskiego, który miał na sobie podczas Verva Street Racing 2012, bilety na mecz kwalifikacyjny Polska – Ukraina do Mistrzostw Świata 2014 za 3500 zł, sportowe spotkanie z Robertem Lewandowskim za 7500 zł, butelka wina podarowana Ewie Błaszczyk przez Janusza Morgensterna za 3 tys. zł.

„Oczywiście ważny jest wymiar charytatywny balu. Nie trzeba się ścigać na oglądalność, słuchalność, tylko po prostu pobyć ze sobą. Ta aura uwalnia pokłady dobra" – mówiła Błaszczyk, która jest również założycielką fundacji Akogo?, na rzecz której przekazana została część dochodów z licytacji. Owe „pokłady dobra" niewątpliwie wyzwoliły w gościach piosenki grupy Perfect, która wystąpiła tego wieczoru na żywo. „Mogę zapewnić, że jeśli będzie dobra muzyka, to z pewnością razem z mężem będziemy się bawić do białego rana" – mówiła Grażyna Torbicka przed rozpoczęciem balu. Niespodzianką dla gości był niewątpliwie występ znanego w branży zespołu Poparzeni Kawą Trzy, w skład którego wchodzą sami dziennikarze, m.in. Wojtek Jagielski, Jarosław Kret i Roman Osica. Całą ceremonię poprowadził Marcin Meller wraz z Martą Kuligowską, którzy stworzyli zgrany duet. Według krążącej po auli plotki galę poprowadzić miał Tomasz Karolak. Ten jednak w ostatniej chwili zrezygnował, nie podając powodu. Charytatywny Bal Dziennikarzy organizowany jest od 1998 r. Mogą na niego przyjść wszyscy, którzy wykupią bilety-cegiełki. Organizuje go Fundacja Charytatywny Bal Dziennikarzy, założona przez dziennikarzy różnych mediów. Fundacja wspomaga placówki opieki zdrowotnej oraz instytucje opieki społecznej, domy dziecka i organizacje osób niepełnosprawnych związane z opieką nad dziećmi.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej