Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej

Paweł Zarzeczny

Chyba żyję w nienormalnym kraju. Kolega adwokat pokazał mi ostatnio debilność polskiego wymiaru sprawiedliwości

Uwaga, to będzie serio... „Sąd Rejonowy w Bydgoszczy. Sprawa Zbigniewa Szajny. W dniu... w Bydgoszczy, w mieszkaniu przy ul. Wielorybiej dokonał zaboru w celu przywłaszczenia psa rasy jamnik wartości 400 zł, działając w ten sposób na szkodę Elżbiety M. Tj. czyn z art. 203§2 k. k.

W tym samym czasie kopnął Elżbietę M. trzykrotnie w udo lewej i prawej nogi, powodując obrażenia lewej i prawej nogi, powodując obrażenia w postaci rozległego krwiaka na powierzchni tylnej uda lewego z uszkodzeniem mięśnia czworogłowego uda (głowa przyśrodkowa), krwiaka podskórnego na powierzchni bocznej uda lewego, krwiaka podskórnego na powierzchni przedniej uda prawego, co naruszyło czynności organizmu ciała na okres powyżej 7 dni.

Tj. o czyn z art. 156§1k. k.

1. Oskarżonego Zbigniewa Sz. uznaje za winnego tego, że w dniu... przy ulicy Wielorybiej, używając przemocy względem psa rasy jamnik, zabrał wymienionego psa z mieszkania Elżbiety M. w celu zmuszenia go do określonego zachowania się, tj. regularnego wyprowadzania psów na spacer, tj. czynu z art. 167§1k. k., i za to na mocy art. 167§1k. k. wymierza oskarżonemu grzywnę w kwocie 100 (stu) złotych.

2. Uznaje oskarżonego Zbigniewa Sz. za winnego popełnienia czynu opisanego w punkcie II aktu oskarżenia, tj. występku z art. 156§1k. k., i za to na podstawie art. 156§1k. k. skazuje go na karę 6 (sześciu) miesięcy pozbawienia wolności.

3. Wymierza oskarżonemu 80 złotych opłaty i obciąża go kosztami postępowania w sprawie".

Krzyżanowska, asesor, Bielicki i Drzazga, ławnicy.

No, więc za psa rasy jamnik wyprowadzanego na spacer można beknąć pół roku.

Za głośne krzyknięcie na stadionie można – jak „Staruch" – posiedzieć osiem miesięcy. Tak, to ten więzień polityczny Tuska. Spokojnie, role w historii się odwracają, więc zapewne to „Staruch" wyśle kiedyś Donalda do pokoju bez klamek. W najlepszym wypadku, bo mogą być kratki. Zawsze powtarzam, że Daniel Cohn Bendit był kiedyś chuliganem, a dziś to eurodeputowany. Powiedziałem „Staruchowi", że system prawny jest do bani, skoro nie może on chodzić na Legię (zakaz stadionowy), ale może... na wszystkie mecze wyjazdowe! „I będę jeździł – zapewnia. – A że zakaz mam do 1 czerwca 2013 r., a mecz o mistrzostwo ze Śląskiem jest 2 czerwca na Legii, no to się pojawię. Będę miał piękny prezent na urodziny!". No, to się spotkamy, Piotrze. Mam nadzieję, że przygotujesz piękną oprawę. Na przykład – Polska Okradziona.

Dwadzieścia lat wolności. Przed II wojną wystarczyło czasu na zbudowanie okręgu przemysłowego i miasta nad morzem. Na skonstruowanie samolotów i statków. Na produkcję samochodów. Na budowę miast. Dwadzieścia lat wolności na przełomie wieków nie starczyło na nic. Oczywiście, można to zmienić. Ale najpierw władzę trzeba zmienić.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?