Najnowsza interwencja Uważam Rze

Unia nas niszczy

Dzień dobry, panie Piński. Dziękuję za bardzo dobry artykuł w klasie biznes z nr 5. Uważam jednak, że nie zwrócił pan uwagi na najważniejszy powód, dla którego, po rozpadzie ZSRR UE tak szybko doprowadziła gospodarkę polską do ruiny.

Jeden cel: uzyskanie dosłownie za darmo polskiego rynku zbytu, opisał pan bardzo dobrze. Ale jest jeszcze drugi, myślę, że ważniejszy. Chodzi o to, że w planach Uniokomuny z Brukseli Polska nie może być na tyle silna, by kiedykolwiek była w stanie pokrzyżować plany taktykom z Londynu i Paryża. Raz już tak było, w 1920 r. Piłsudski i słaba, ale niezależna Polska obronili Europę przed najazdem bolszewików. Antypolska polityka niszczenia gospodarczego i politycznego Polski trwa od 1939 r. poprzez rok 1989 do dziś. Przyjęcie Polski do NATO także było jej elementem. Przystąpienie do EU również. Dobrze to pan przedstawił. Polska ma być dla EU rezerwuarem taniej siły roboczej i rynkiem zbytu. Natomiast militarnie jest niczym. Ma dostarczać ludzi na „ich" misje, a ewentualny konflikt ma się toczyć na jej terytorium (jak zwykle). Niemieccy generałowie mówią to publicznie.

Polscy patrioci są nieliczni. Teraz „Trojany" są u władzy i przeprowadzają antypolski plan destrukcyjnej redukcji państwa. Z całą pewnością z Tuskiem będzie tak jak z Buzkiem. Niemiecka CDU już wystawiła go jako swojego kandydata na miejsce po Barroso. Natomiast Kopacz, Szumilas, Grabarczyk, Tomczykiewicz, Arłukowicz i inni członkowie tej mafii dostaną miejsca w europarlamencie, tak jak wcześniej Buzek i Lewandowski czy syn „Bolka". Tymczasem za swoją działalność powinni raczej odpowiadać przed Trybunałem Stanu. Dni euro są policzone. Niemcy i Francja mają już nawet plan awaryjny i nazwę: Nordeuro. W tych planach nie ma jednak Donka Wallenroda. Jak długo się da, będą go trzymać przy polskim korycie, bo w destrukcji jest jednak lepszy niż Buzek czy „Bolek". Za „Bolka" Polacy domagali się po 100 milionów, no to „Bolek" puścił Polaków w skarpetkach. Tusk puścił polskich stoczniowców boso.

Z poważaniem, Stefan Franczak, Kempten, Niemcy

Do i od redakcji: redakcja@uwazamrze.pl

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Andrzej Sadowski

Wolność tak, ułatwienia nie

• RAZ POD WOZEM, RAZ POD WOZEM • Dopóki rządzący w Polsce będą mówić o ułatwieniach i ulgach dla przedsiębiorców, a nie o przywróceniu wolności gospodarczej, dopóty nie wybijemy się na ekonomiczną niepodległość