Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Jutro będzie futro

Stanislas Balcerac

Pewnego grudniowego dnia w zeszłym roku na Florydzie policja zatrzymała żonę Mira Drzewieckiego pod zarzutem kradzieży dwóch przecenionych futer z luksusowego sklepu.

Dlaczego dwa futra? Drzewieccy mieli drzewiej pracownię kuśnierską, może jedno z damskich futer miało być przerobione dla Mira? Crossdressing jest w modzie. Amerykanie mogli pomyśleć, że Janina Drzewiecka przyjechała z dzikiego kraju.

My wiemy, że Drzewieccy są ofiarami stalinowskich metod CBA i mogą cierpieć na zespół stresu pourazowego. Co prawda ofiary stalinowskich metod kończyły raczej na Syberii niż na Florydzie, ale przetłumaczona opinia sędziego Igora Tulei może wszystko Amerykanom wyjaśnić. Dawniej politycy mieli wyższe standardy.

Alicja Kornasiewicz, wiceminister skarbu w rządzie Buzka w czasach, kiedy prywatyzowano m.in. TP SA i Pekao SA, kupiła eleganckie futro za swoje pieniądze. Mimo że znała dobrze właścicieli luksusowej galerii handlowej w Poznaniu, nigdy nie zaakceptowałaby od nich futer w prezencie, co najwyżej kwiaty. A to, że została prezesem banku Pekao SA, który wcześniej prywatyzowała jako wiceminister, to wynik fuzji bankowych.

W krainie bajek „Alicja w Krainie Czarów" to zupełnie inna klasa niż „Blondynka z zapałkami".

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?