Najnowsza interwencja Uważam Rze

Psychotesty dla posłów

Bardzo zainteresował mnie Wasz ostatni artykuł o badaniach psychologicznych, które muszą przejść osoby ubiegające się o pracę w służbach.

Jak wynika z tekstu, są one szczególnie istotne dla ludzi narażonych na stres, na udział w niebezpiecznych akcjach, a przede wszystkim w takich zawodach, gdzie odpowiada się za życie innych. Myślę, że może warto byłoby rozszerzyć zakres stanowisk objętych badaniami. Taki np. poseł na Sejm, który żyje w stresie, bo przecież w jego rękach są losy innych, ciągle jest nastawiony na różnego rodzaju bodźce zewnętrzne (np. asortyment barku sejmowego czy towarzystwo kolegów z hotelu), jego decyzje mają charakter globalny, ogólnopolski, doskonale kwalifikuje się na grupę stanowisk obciążonych poważnym ryzykiem. Śmiem twierdzić, że po przeprowadzeniu testów odchudziłyby się znacznie sejmowe ławy, bo spora część osób w przepływie szczerości wyznałaby rzeczy, o których nie śniło się nawet filozofom. Kolejna część oblałaby jako niezdolna do pełnienia tej funkcji, a jeszcze inni najzwyczajniej w świecie by stchórzyli i nawet do testów nie podeszli. To jest sposób na wygenerowanie oszczędności, szczególnie w czasach, gdy zielona wyspa i związana z nią idylliczna wizja przyszłości coraz bardziej się oddala.

Alicja Kleszczewska

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?