Najnowsza interwencja Uważam Rze

Tu i teraz

Killion Munyama i John Godson ? porozumienie liberala z konserwatysta czy uscisk dloni na pokaz?

Wojna Murzynów z PO

Maciej Zdziarski

John Godson i Killion Munyama: polityczna walka podzieliła czarnoskórych posłów PO

Munyama: – Kiedy mówimy o prawach homoseksualistów, musimy się zastanowić, czy na nas też nie patrzy się w podobny sposób. W poglądach Johna jest wyraźne stwierdzenie: nie popieram związków partnerskich. A ja uważam, że świat się zmienił i niektórzy chcą żyć inaczej.

– Przecież Godson wystąpił na konferencji prasowej z Robertem Biedroniem – protestuję. – On po prostu nie chce, by związki partnerskie były zapisane w prawie.

Munyama: – Szukajmy wyjścia. Informacja medyczna, pochówek – tu chodzi o konkretne sprawy. Konserwatyści nie chcieli znaleźć rozwiązania.

– Czy liberałowie z Platformy powiedzieli: konserwatyści mają swojego Murzyna, my będziemy mieli swego? – pytam posła z Łodzi.

Godson: – Jeżeli był taki plan, to nic mi nie wiadomo. Ale nawet jeśli był, nie mam nic przeciwko.

– Czy wystąpił pan przeciwko Godsonowi, bo to wygodny sposób, by liberalna część Platformy uniknęła zarzutu, że bije Murzyna? – pytam posła z Wielkopolski.

Munyama: – Jako poseł mam prawo mówić, co myślę. Premier zaprosił wszystkich posłów Platformy. Każdy z nas, niezależnie, czy wcześniej zabierał głos, miał okazję się wypowiedzieć. Dyskusja była szeroka. – Czy popsuły się pana relacje z Godsonem? – dopytuję Munyamę. – Nie, nie ma żadnego konfliktu między nami. Różnią nas poglądy w konkretnej sprawie związków partnerskich. Media wychwyciły różnicę i zrobiły z tego konflikt.

Godson: – Killion jest moim zastępcą w Parlamentarnym Zespole ds. Afryki. Zapytałem go wczoraj, czy jestem 100 lat za Murzynami, i śmialiśmy się obaj. W sprawach afrykańskich często rozmawiamy i lubimy się.

PS W ubiegłym tygodniu John Godson zdobył drugie miejsce w kolejnej edycji „Srebrnych Ust". Tym razem za wypowiedź: „Gdzieś dwa lata temu byłem w TVP na program poranne i wchodzę u charakteryzatora i ona przerażona. A więc pytam jej, czy już zrobiła to z Murzynem, a ona powiedziała: »Nie, tylko z mężem«".

1 2 3
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Hubert Kozieł

Czy Podesta zadławi się pizzą?

• SPISKOWA TEORIA WSZYSTKIEGO • Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych były wielkim zwycięstwem zwolenników spiskowej teorii dziejów. Potwierdziły bowiem wiele ich tez