Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Zemsta nietoperza

Stanislas Balcerac

Ostatni szef WSI, Marek Dukaczewski, jest z pozoru człowiekiem spełnionym: ma wysoką generalską emeryturę i poustawiane dzieci.

Jego syn jest wiceprezesem zarządu Prokom Investments SA, co pokazuje, że w III RP młodzi mogą jednak robić karierę bez resortowego rodowodu lub chodów. Generał udziela się społecznie w TVN24 i oblał wybór Bronisława Komorowskiego szampanem. Chyba tym najlepszym, krymskim? Dewizą generała jest Fidelis Poloniae, za co cenią go bardzo nasi najwięksi patrioci – Kwaśniewski, Sikorski i Palikot.

Niestety, likwidacja WSI pogrążyła generała i towarzyszy broni w depresji. W celu terapii grupowej utworzono więc Stowarzyszenie Osowiałych. Depresja zwiększa ryzyko alzheimera. Czy dla generała czas zatrzymał się w 2007 r.? Przygotował właśnie zawiadomienie do prokuratury o strasznym przestępstwie popełnionym wtedy przez SKW (następcę WSI), która pożyczyła CBA sprzęt techniczny. Po dorszu Pitery mamy płotkę Dukaczewskiego.

Większość Polaków może tylko pomarzyć o wczesnej emeryturze, do tego na hojnych resortowych stawkach. Dlaczego funkcjonariusze WSI tak bardzo chcieli dalej trzymać się służbowych stołków? Układ Warszawski został przecież rozwiązany 22 lata temu. A może czegoś nie wiemy?

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Adam Maciejewski

Polski kapitał na Kaukazie

Od 2014 r. w Armenii działa fabryka polskiej spółki Lubawa. Nawiązanie współpracy z rządem Armenii było możliwe dzięki promocji naszego przemysłu za granicą, wspieranej przez dotacje z UE

Wojciech Romański

W smoczym kręgu