Najnowsza interwencja Uważam Rze

Biznes

Lądowanie poza pasem

Boeing 737-800 należący do linii TravelService wyjechał poza pas startowy przy próbie lądowania na katowickim lotnisku Pyrzowice.

Samolot leciał z egipskiego kurortu Sharm-el-Sheikh ze 179 osobami na pokładzie. Podczas hamowania na płycie portu lotniczego maszyna nie zatrzymała się na wyznaczonym obszarze i ugrzęzła częścią podwozia w trawniku.

Obecnie jeszcze nie jest jasne, co było przyczyną incydentu. Wiadomo jednak, że do zdarzenia doszło przy bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, przy silnym oblodzeniu i zaśnieżeniu pasa. Postępowanie w sprawie wszczęła Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych. Żaden z pasażerów ani członków załogi nie odniósł obrażeń.

—kg

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe