Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja wkracza do Polski

Droga Redakcjo! Nie wiem, czy Szanowna Redakcja miała to niebywałe szczęście, by doświadczyć na własnej skórze zmiany, jaka miała miejsce w nocy z 18 na 19 marca.

Otóż 19 marca obudziłem się w zupełnie nowej rzeczywistości – w świecie telewizji cyfrowej. Samo doświadczenie nie budziłoby we mnie aż takich emocji, gdyby nie fakt, że od tego dnia nie mam już żadnej telewizji – ani analogowej, ani cyfrowej. Nie chcę wydawać pieniędzy na zakup telewizora.

Mój budżet domowy nie przewiduje także wydatkowania na szumnie brzmiący dekoder. Płacę abonament i sądzę, że to powinno wystarczyć, by być uprawionym do oglądania kanałów telewizji publicznej. Co więcej, śmiem twierdzić, że w podobnej sytuacji jest kilka milionów rodaków. Doszukuję się w całym tym skoku cywilizacyjnym nie do końca uczciwych zagrań, bo dlaczego akurat jakiś tam model telewizora czy jakiś tam dekoder ma uprawniać mnie do oglądania telewizji? Dlaczego w ten sposób uszczęśliwiono całe rzesze społeczeństwa?

Dodajmy, społeczeństwa, które ubożeje z miesiąca na miesiąc. Społeczeństwa, które boryka się z codziennymi kwestiami dotyczącymi bezrobocia, biedy czy wręcz nędzy. Nie rozumiem, czemu za „nową jakość" musimy dodatkowo płacić, skoro płacimy abonament. Czy rząd, zamiast fundować in vitro, nie może nam zafundować kilku kanałów TV?

Emil Kaczorowski

Wstępniak

Materiał Partnera

Polacy coraz częściej kupują online. Co ich przekonuje do tej formy zakupów?

Kupujemy na potęgę. Rynek dóbr konsumenckich rozwija się dynamicznie, a my – konsumenci – podążamy za najnowszymi trendami. Kupujemy nie tylko więcej, ale i korzystając ze znacznie...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy