Najnowsza interwencja Uważam Rze

Temat numeru

Wedlug wszystkich ewangelistow Chrystus po smierci zostal owiniety w plotna i zlozony w grobie

Trójwymiarowy świadek zmartwychwstania

Paweł Łepkowski

Całun Turyński od lat fascynuje badaczy. W Wielką Sobotę relikwię pokażą światowe telewizje

Czym jest więc Całun Turyński, dlaczego budzi lęki jednych i wzmacnia wiarę innych? Ponieważ to namacalny dowód wielkiej zbrodni popełnionej na wyjątkowej osobie. Całun nie był potrzebny ludziom epoki średniowiecza do wzmocnienia ich żarliwości religijnej. To zaszyfrowana wiadomość dla nas – ludzi epoki fizyki kwantowej i internetu – przekonanych o potędze naszego rozumu. Wiadomość, którą odczytujemy jedynie dzięki rozwojowi techniki.

Znamienne, że wielu naukowców, niegdyś zadeklarowanych ateistów lub wyznawców innych wyznań, którzy prowadzili przez lata badania nad całunem, nawróciło się na chrześcijaństwo.

Tak uczynił na przykład amerykański fotograf pochodzenia żydowskiego Barrie Schwartz, który jako zadeklarowany sceptyk przystąpił do projektu STURP w 1978 r. Jego historia przypomina tę, która 2000 lat temu przydarzyła się ulubionemu uczniowi Jezusa. Trzeciego dnia po ukrzyżowaniu Jan z Piotrem pobiegli do grobu. Pierwszy dobiegł Piotr. Wewnątrz ujrzał jedynie leżące płótna oraz chustę, którą położono na głowie Jezusa w dniu pogrzebu.

Wtedy dobiegł i Jan, wszedł za Piotrem do pustego grobu.

„Ujrzał i uwierzył".

1 2 3 4 5
Następna

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Ewa Bednarz

Kredyt z plastiku

Tylko część banków decyduje się na wydawanie przedsiębiorcom kart kredytowych. Znacznie chętniej oferują im dużo kosztowniejsze karty obciążeniowe