Najnowsza interwencja Uważam Rze

Butik

Nowości

Krzysztof Jóźwiak

Nokia JBL PowerUp – 1199 zł

Oryginalny design i kolorystyka najnowszych smartfonów i akcesoriów firmy Nokia nie mają sobie równych na rynku i sprawiają, że nie sposób pomylić ich z produktami konkurencji. Tak jest również w przypadku głośnika, który fiński producent stworzył wspólnie z firmą JBL, od lat specjalizującą się w produkcji sprzętu audio najwyższej klasy. JBL PowerUp (MD-100W) to utrzymana w stylu retro stacja dokująca, która umożliwia odtwarzanie muzyki przy jednoczesnym ładowaniu baterii telefonu w sposób bezprzewodowy z wykorzystaniem standardu Qi. Wystarczy dotknąć głośnika telefonem z technologią NFC, aby nawiązać połączenie między urządzeniami. Nokia JBL PowerUp potrafi także łączyć się z innymi urządzeniami (nie tylko audio) poprzez Bluetooth oraz 3,5-mm jack. Głośnik dostępny jest w kolorze białym, czarnym i niebieskim. Parametry audio: 65-20000 Hz – zakres częstotliwości, 94 dB – skuteczność.

Wacom Cintiq 13HD – ok. 900 euro

Nowy tablet firmy Wacom to urządzenie przeznaczone głównie dla grafików i rysowników, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Świadczą o tym m.in. ekran o rozmiarze 13 cali, rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) i kącie widzenia 178 stopni, działające bez baterii pióro Pro Pen o 2048 stopniach nacisku i pochylenia oraz uniwersalna podstawka, dzięki której tablet możemy ustawić pod kątem 22, 35 i 50 stopni. To bardzo wygodne rozwiązanie – umieszczamy tablet pod kątem, który nam w danej chwili pasuje, i za pomocą pióra pracujemy na urządzeniu niczym na kartce z notesu. Do pióra dołączono etui do jego przechowywania oraz dodatkowe końcówki. Zaletą tabletu jest także zgrabna, smukła obudowa o wymiarach 37,5 x 24,8 x 1,4 cm. Wacom Cintiq 13HD działać będzie pod własnym systemem operacyjnym. Do sklepów trafi w kwietniu.

IRIScan – 89 euro

Po co niepotrzebnie mnożyć liczbę urządzeń i akcesoriów współpracujących z naszym komputerem? Czy myszka, którą znajdziemy na biurku każdego użytkownika komputera, nie może na przykład pełnić jednocześnie funkcji podręcznego skanera? Projektanci z firmy I. R. I. S. udowodnili, że jest to jak najbardziej możliwe. IRIScan wygląda jak zwykła mysz komputerowa, ale oprócz dwóch standardowych przycisków oraz rolki posiada specjalny guzik po lewej stronie, który jest odpowiedzialny za skanowanie. Wystarczy go wcisnąć i przesuwać powoli myszką po dokumencie. Specjalne oprogramowanie wyświetla zeskanowany obszar na ekranie komputera w czasie rzeczywistym. Rozdzielczość skanowanego obrazu to 300 dpi (można skanować zarówno czarno-białe, jak i kolorowe dokumenty). Wadą gadżetu jest niestety jego wysoka cena.

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?

Anna Czyżewska

O wynagrodzeniu bez tabu

Zdecydowana większość pracowników uznaje, że rozmowę o podwyżce powinien zainicjować szef. Polacy nie są mistrzami negocjacji. Strategia biznesowej polemiki to wizytówka przedsiębiorcy