Najnowsza interwencja Uważam Rze

Felietony

Pingwin Urban

Stanislas Balcerac

W grudniu 1981 r. mała tłustawa kreatura w mundurze wyskoczyła wronie spod ogona i zaczęła krakać na Polaków. Nazwano ją „Goebbelsem stanu wojennego".

Żaden tam Goebbels, co najwyżej Człowiek Pingwin z „Powrotu Batmana", który wypadł jako dziecko z łodzi i wylądował w kanalizacji historii. Pingwin jest zakompleksiony po uszy, jego duży jaguar kompensuje mały wzrost.

Co kompensuje duże cygaro?

Pingwin od 20 lat jest w związku partnerskim z absolwentem szkoły KGB w Moskwie. Na demokrację mówią „NIE". Jałowy ideowo związek partnerski zaadoptował dwa lata temu sierotę ideową, Janusza Palikota. Jaguar jeździ po mieście i wabi inne sieroty ideowe, ostatnio wsiadał do niego młody szczaw Stefan. A jeżeli to czarna wołga?

Pingwin marzy o orwellowskim folwarku zwierzęcym ze świniami i osłami pod przywództwem knura Napoleona lub innego Aleksandra.

Urban wywodzi się od łacińskiego urbs, co oznacza miasto lub Rzym. Mamy naszego Berlusconiego. Obsesja na punkcie seksu jest porównywalna, tak jak wiek, wzrost i maniery. Tylko zamiast implantów jest łysina, a zamiast klaty legionisty duży brzuch. Jaki kraj, taki Berlusconi.

Ostatnio milioner Urban połasił się na ZUS-owską emeryturę. Czas mu powiedzieć: „Gaśnij z godnością, chytra babo" albo: „Kończ waść, wstydu oszczędź".

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy