Najnowsza interwencja Uważam Rze

„Cypryjski Golem”

Szanowna Redakcjo! Chciałbym się krytycznie odnieść do artykułu red. Andrzeja Urbańskiego z nr. 12 „Uważam Rze" pt. „O cypryjskim Golemie w Warszawie".

Autor nie rozumie „oburzenia uczniów Balcerowicza" chyba dlatego, że sam się nie oburza i nie widzi nic strasznego w odbieraniu ludziom ich oszczędności. Widać takie obecnie nastały czasy, że oburzamy się dopiero wtedy, gdy to nas spotyka coś złego, o samą ideę mało kto dziś walczy. Jeżeli kapitał – jak pisze redaktor – powstał w wyniku zabiegów mętnych, to trzeba chyba ten proceder odmętnić, a winnych ukarać. Nie możemy chodzić na skróty, uprawiać odpowiedzialność zbiorową czy ustalać wsteczne prawa. Czy kapitał ma być świętością? Nie. Prawo ma być świętością! Gdyby – jak to Pan ujął – z dnia na dzień przestano wypłacać pensje i zasiłki, to proszę mi wierzyć, nie byłoby to „wporzo". Choć ja osobiście zasiłki bym zlikwidował, gdyż to jest jedna z przyczyn braku pracy, ale to już inny temat.

Pozdrawiam, Michał Walat

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Intermedia

• MYŚLI I SŁOWA • BEATA SZYDŁO