Najnowsza interwencja Uważam Rze

Cywilizacja

Powrót chocolatier

Vianne Rocher rozstała się z francuskim miasteczkiem Lansquenet, gdzie niegdyś prowadziła sklep z czekoladą. Z nadzieją, że już się tam nie pojawi.

Joanne Harris
"Brzoskwinie dla księdza proboszcza"
Prószyński i S-ka

Jej plany pokrzyżował list od dawnej przyjaciółki. Vianne przyjeżdża do miasteczka i od razu zauważa zmiany. Od jej ostatniej wizyty nowa północnoafrykańska społeczność zadomowiła się na dobre, na horyzoncie widnieje minaret, a jej dawny znajomy ksiądz Francis jest oskarżony o przestępstwo. W czasie wzrostu ksenofobicznej nietolerancji we Francji Vianne przybywa na ratunek w odpowiednim momencie. Wielowątkowość i rozległa problematyka są interesujące, jednak aby je do końca zrozumieć, wymagana jest znajomość poprzednich książek o przygodach Vianne.

—mm

Wstępniak

Materiał Partnera

Jak wdrożyć SAP S/4HANA?

Nowoczesne systemy informatyczne to podstawa dobrze działającego i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Dla wielu firm wyzwaniem nie jest wybór systemu ERP, ale jego wdrożenie. Dlaczego? Musi być...

ZAMÓW UWAŻAM RZE

Aktualne wydania Uważam Rze dostępne na www.ekiosk.pl

Komentarz rysunkowy

Felietony

Artur Osiecki

Brexit mobilizuje regiony

Województwa chcą przyspieszyć realizację nowych programów regionalnych zarówno ze względu na zbliżający się przegląd unijny, jak i potencjalne negatywne konsekwencje wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

Piotr BOŻEJEWICZ

Może i koniec, ale nie świata

• TAKO RZECZE [P] •Skoro Obama nawet w części nie okazał się takim cudotwórcą, jak przepowiadali eksperci, to czemu Trump miałby być taki groźny, jak go malują ci sami ludzie?